کد ها و مثال های آموزشی

field in matlab

بدون شک، برنامه نویسی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که امروزه نه تنها برای فارغ التحصیلان بلکه برای تمام دانشجویان علوم مهندس و تحلیل داده می باشد. هر ساله، بر تعداد موقعیت‌های شغلی که مرتبط با برنامه‌نویسی هستند و یا پیش‌نیاز اصلی آن‌ها برنامه‌نویسی است، افزوده می‌شود.
از طرفی، بخشی جدا نشدنی از فرایند تحقیق و پژوهش در اکثر رشته‌های دانشگاهی امروزی، کار با کامپیوتر و توانایی پیاده‌سازی ایده‌ها و الگوریتم‌ها در قالب برنامه‌های کامپیوتری است. قطعا در این مسیر، دانشجویان نیازمند یادگیری و کسب مهارت‌های برنامه‌نویسی هستند.

از آنجایی که در طول دوره تحصیل نیازمند پیاده سازی نرم افزاری برای درک مباحث تئوری مورد توجه است. اساتید دانشگاهی به عنوان تمرین از دانشجویان انتظار حل نرم افزاری دارند. همچنین برای ارائه مقالات دانشجو باید بتواند ایده خود را در قالب شبیه سازی به اثبات برساند.

یکی از پر کاربرد ترین نرم افزار های آموزشی، نرم افزار متلب می باشد که طیف وسیعی از رشته های مهندسی، تحلیلی را شامل می شود. با توجه به اهمیت نرم افزار متلب و عدم وجود سایت جامع آموزشی، تلاش مجموعه آموزشی لُب متلَب فراهم کردن مجموعه کاملی از کد ها در حوزه های آموزشی متنوع می باشد. تا دانشجویان بتوانند در کمترین زمان توضیحات مطالب را با مثال های کاربردی مشاهده کنند.

سعی داریم با ارايه کد های و مقالات آموزشی در بالا بردن کیفیت برنامه نویسی شما مخاطبان گرامی را یاری کنیم. خواهشمندیم برای کارگیری بهتر از مطالب آموزش ها در سایت ثبت نام کنید. اما قابلیت دیگر این سایت بخش پرسش و پاسخ به سوالات متلب دانشجویان می باشد، که از لینک سایت پرسش و پاسخ می توانید به آن دسترسی داشته باشید.( ثبت نام دانشجو برا طرح سوال و پاسخ گویی الزامی می باشد.)